علاقه به چشیدن طعم غذاهای متفاوت، محدودیت وقت خرید ، فرآیند طولانی تهیه مواد غذایی که منجر به استفاده مداوم ما از مواد مانده و فریزری می شود، موجب شکل گیری ایده تازه پز شد. ما در تازه پز کار را آسان می کنیم به این شکل که با مشاوره آشپز های درجه یک به شکل هفتگی منو هایی را ارائه می کنیم، بعد بر اساس تعداد سفارش، میزان مواد لازم را برآورد می کنیم و به تامین کنندگان دسته اول، سفارش می دهیم.

مثلا میوه و سبزیجات را مستقیما از باغ دار و کشاورز می خریم و یا گوشت تولید روز را از کشتار گاه می گیریم. به همین روش با استفاده از تیم تدارکات تازه پز با یک برنامه زمانبندی دقیق مواد را اندازه گیری می کنیم و به همراه دستور پخت گام به گام و راحت در باکس های ویژه قرار می دهیم و به درب منزل شما می فرستیم.

حالا اگر خسته از یک روز کاری به خانه می رسید و وقت کمی دارید، می توانید خیلی سریع یکی از غذا های منو هفته را خودتان با کمک سایر افراد خانواده بپزید. لازم نیست فست فود یا غذای مانده بخورید، سردرگم باشید که چه چیزی بپزید و یا نگران باشید که موقع آشپزی چیزی کم باشد. همه این ها، حتی اگر اسرافی که در خرید متداول در مقایسه با باکس تازه پز پیش می آید در نظر گرفته نشود، باز هم به صرفه خواهد بود.

اعضای هیئت مدیره

مصطفی سعیدنژاد

بابک طهماسبی فر

مهدی صفاری آشتیانی

ساناز طهماسبی فر

مجتبی سعید نژاد

دیگر اعضای گروه تازه پز

سعید شیوایی
سرآشپز

آرین مارکوس
کنترل کیفی و مدیر اجرایی

حامد بصیرت
مدیر IT

حنانه سلیاری
کارشناس IT

پویا صالحی
مدیر محتوا و گرافیک

بابک کریمی
مسئول تدارکات

مهسا جعفرلو
امور مالی